Media-Cast Logo

Media-CastDiş çıkaran bebekleri ne rahatlatır?

Diş çıkaran bebekleri ne rahatlatır?

Büyük çocuklar neler olup bittiğini anlayabilir, ancak bir bebek neden ağzında bir ağrı olduğunu anlayamaz. Aslında bütün bebeklerde hemen hemen aynı şekilde oluyor. Bebeğin sinirli ve huysuz olduğu birkaç günden (bazen haftalarca) sonra, bebeğin ağzında kırmızı bir şişkinlik fark ediyorsunuz. Tabii ki diş çıkarma! İşte bütün bu telaş ve sızlanmalar çok mantıklı.Diş çıkaran bebekleri ne rahatlatır?

Diş çıkarma zor bir iş ve ne yazık ki bütün ebeveynlerin yaşadığı doğal bir süreç. Peki küçük çocuğunuza bu dönüm noktasında yardımcı olmak için ne yapabilirsiniz?1. Soğuk

Diş etlerini uyuşturmak için soğuk bir şey uygulamak, diş çıkarma ağrısı için çok etkili ve yatıştırıcıdır. Muhtemelen evinizde bulunan şeylerle bunu yapmanın birkaç kolay vardır.  • Temiz, ıslak bir bezi kısmen dondurun. Bölgeyi uyuşturmak ve şişmeyi azaltmak için bebeğinizin soğuk bezi çiğnemesine izin verin.  • Bazı çocuklar diş çıkarırken iştahsızlık yaşar. Ev yapımı elma püresi, soğutulmuş meyve parçaları (katı yiyecekler yiyen daha büyük bebekler için) ve ev yapımı yoğurt gibi yumuşak, soğutulmuş yiyecekler sunmak yardımcı olabilir. Hatta anne sütünü buz küplerine koyabilirsiniz.  • Bebeğinize, sıkıca bağlanmış küçük bir müslin bezine yerleştirilmiş bir buz küpü verin.

Ana Sayfaya Dön

İletişim Bilgilerimiz

+90 539 820 13 69

info@media-cast.com

Kemalpaşa, Cumhuriyet Cd. No:74, 41200 İzmit/Kocaeli

Takip Edin

Created by H.B.A