Media-Cast Logo

Media-CastKocaeli Milletvekilleri Ankara’da Gerçekleşen Saldırıyı Kınadılar

Kocaeli Milletvekilleri Ankara’da Gerçekleşen Saldırıyı Kınadılar

Meclis'in 28'inci dönem 2'nci yasama yılının açılışı nedeniyle bugün düzenlenecek törenden saatler önce Ankara'da İçişleri Bakanlığı'na bombalı saldırı girişiminde bulunuldu. 

Saat 09.30 sıralarında TBMM ve bakanlıkların bulunduğu İsmet İnönü Bulvarı'nda patlama ve silah sesleri duyuldu. İhbar üzerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi ile itfaiye ekipleri sevk edildi. Bölgede olağanüstü güvenlik önlemleri alındı, yollar trafiğe kapatıldı. 

 

“SALDIRI KİMDEN GELİRSE GELSİN LANETLİYORUM”

Yeşil Sol Parti Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, gerçekleşmesinin hemen arkasından sosyal medya kanalı X (Twitter) hesabı üzerinden açıklama yaparak olayı kınadı. “Saldırıyı kimden gelirse gelsin lanetliyorum.” diyen Gergerlioğlu: “Şiddet, hukuku, demokrasiyi de katleder.” ifadelerini kullandı.


CHP KOCAELİ MİLLETVEKİLLERİNDEN ARD ARDA AÇIKLAMALAR

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Milletvekilleri Harun Özgür Yıldızlı, Mühip Kanko ve Nail Çiler Ankara’da saat 9.30 sıralarında gerçekleşen saldırıyı sert bir dille kınadılar. Harun Özgür Yıldızlı, “Ankara'da, Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önünde bombalı saldırı eyleminde bulunan ve etkisiz hale getirilen 2 teröristi ve mensubu oldukları terör örgütlerini lanetliyor, yaralanan polis memurlarımıza Allah’tan acil şifalar diliyorum.” sözlerini kullandı. Nail Çiler, “ Meclisimiz’in yeni yasama dönemine başlayacağı gün, Meclis’in çok yakınında yapılan terör saldırısını kınıyorum. Yaralı emniyet güçlerimize ve vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” ifadelerinde bulundu. Mühip Kanko ise “ TBMM’nin açılışı gününü hedef alarak İçişleri Bakanlığı önünde gerçekleştirilen terör saldırısını lanetliyorum. Yaralanan polislerimize acil şifalar diliyorum.” dedi.


Ana Sayfaya Dön

İletişim Bilgilerimiz

+90 539 820 13 69

info@media-cast.com

Kemalpaşa, Cumhuriyet Cd. No:74, 41200 İzmit/Kocaeli

Takip Edin

Created by H.B.A