Media-Cast Logo

Media-Cast“Bu Karar Yeni Ek Vergilerin Önünü Açacaktır”

“Bu Karar Yeni Ek Vergilerin Önünü Açacaktır”

İYİ Parti Kocaeli Medya İlişkilerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Buğra Yiğit Kılıç, Anayasa Mahkemesini ek Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV)'nin iptal başvurusunu reddetmesine ilişkin kararı eleştirdi. 

Kılıç yaptığı açıklamada, "Vatandaştan Ek Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) alınmasına dair kararın ardından halkımız yüksek mahkemeden gelecek ret kararını bekliyordu. Fakat ne yazık ki çıkan karar halkımızı memnun etmedi. Anayasa Mahkemesi, ek Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) alınmasını öngören kanun hükmünün iptal istemini oybirliğiyle reddetti. Bu karar yalnızca bugünümüzü değil, aynı zamanda geleceğimizi de ilgilendirmektedir. Bundan sonra hükümet, başı sıkıldıkça ek MTV çıkarmaya devam edecektir.” sözlerini kullandı.

Son olarak İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı, “Ne yazık ki AK Parti’nin kötü ekonomi politikalarının faturasını halkımız ödemeye devam etmektedir. Son vergilerin ardından ise fatura ödeme yerini soyguna bırakmıştır. Halkımız artık soyulmaktadır. Bakınız milyonlarca vatandaşımız, AK Parti’nin beceriksiz ekonomi politikaları sayesinde bir de ek MTV ödemek zorunda bırakıldı. Ne yazık ki bu kafayla gidildikçe devamı da gelecektir." dedi.

Ana Sayfaya Dön

İletişim Bilgilerimiz

+90 539 820 13 69

info@media-cast.com

Kemalpaşa, Cumhuriyet Cd. No:74, 41200 İzmit/Kocaeli

Takip Edin

Created by H.B.A