Media-Cast Logo

Media-CastİYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Acur: Ey İktidar Elini İşçinin Kıdem Tazminatından Çek

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Acur: Ey İktidar Elini İşçinin Kıdem Tazminatından Çek

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Nusret Acur, iktidarın orta vadeli planda sunduğu kıdem tazminatının tamamlayıcı emeklilik sistemine entegre edilmesine tepki gösterdi. 


İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Nusret Acur, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “İşçiyi, emekliyi, memuru, asgari ücretliyi yoksulluk sınırının altında yaşamaya mahkum eden iktidar, elini yine emekçinin cebine uzattı. Bugün iktidar, devletin vermediği, işçinin alınteri ile kazandığı kıdem tazminatına göz dikmiştir. Orta Vadeli Plana göre kıdem tazminatının fona devredilmesi düşüncesi iktidar temsilcileri tarafından dillendirilmiştir.İşçinin alınteri olan Kıdem tazminatını tamamlayıcı emeklilik sistemine entegre ederek işçilerin kıdem tazminatı hakkını elinden almayı hedefleyen iktidarı uyarıyoruz. İYİ Parti olarak iktidara diyoruz ki: Kötü yönetimin faturasını emekçiye çıkarma! Elini işçinin cebinden çek!” ifadelerini kullandı. 


Son olarak Ak Parti dönemindeki ekonomi modellerini, işçilerin ve emeklilerin haklarının yenildiğini belirten Acur, “Nitekim AK Parti döneminde kırpıla kırpıla kuşa çevrilen 16 milyon emekçinin kazanımı olan kıdem tazminatı, işçiler tarafından vazgeçilmez bir kazanılmış haktır. İşçiler kıdem tazminatının geliştirilmesini beklerken iktidarın Orta Vadeli Planda sunduğu bu gasp yöntemini İYİ Parti olarak kabul etmediğimizi ifade etmek istiyoruz. Türkiye hepimizin bildiği gibi büyük bir ekonomik buhranın içindedir. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in de dediği gibi, AK Parti’nin rasyonellikten uzak ekonomi modeli patlamış, bunun ağır bedelini de yıllardır halkımız ödemektedir. Ölüyü diriyi bitirdiniz gözü kıdem tazminatına diktiniz. Fakat artık bıçak kemiğe dayanmıştır. Bu halkın kötü yönetimin faturasını ödeyecek hali kalmamıştır. Bu yüzden işçilerin kıdem tazminatına göz diken, devletin vermediği, işçinin alın teriyle kazandığı bu tazminatı fona devretme ve sonrasında da el koyma düşüncesinden iktidarın vazgeçmesini istiyoruz. İYİ Parti olarak işçilerin sesi olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Ana Sayfaya Dön

İletişim Bilgilerimiz

+90 539 820 13 69

info@media-cast.com

Kemalpaşa, Cumhuriyet Cd. No:74, 41200 İzmit/Kocaeli

Takip Edin

Created by H.B.A