Media-Cast Logo

Media-CastÇolakoğlu İşçileri Direniyor

Çolakoğlu İşçileri Direniyor

Türk Metal'in Çolakoğlu Metalurji fabrikası işçileri için hazırladığı sözleşmeye tepki gösteren işçiler "Yüzde 150’den aşağısını kabul etmiyoruz ya revize etsinler ya da o koltuklardan insinler." dedi.

 

İŞÇİLERDEN TOPLU SÖZLEŞME TASLAĞINA TEPKİ

Çolakoğlu Metalurji fabrikası işçileri, Türk Metal’in MESS grup toplu iş sözleşme taslağını reddetti. İlk 6 ay için yüzde 80’e layık görülen Çolakoğlu işçileri yüzde 150’den aşağısını kabul etmediklerini söylediler. Dilovasında bulunan Türk Metal’in örgütlü olduğu ve MESS grup sözleşmesi kapsamında yer alan Çolakoğlu Metalurji fabrikası işçileri,  MESS grup toplu iş sözleşmesi taslağının yeterli oranlara sahip olmadığını, söz konusu olan yüzde 80’lik zammın yeterli olmayacağını dile getirdi.


“BEĞENMİYORSANIZ TAZMİNATINIZ HAZIR”

Metal işçilerine yapılan zulümden bahseden işçiler, bu teklifi sunan sendikanın daha aşağısını kabul edebileceğini, işçilerin bu kadar beklemenin sonucunda elde edecekleri miktarın küçüklüğünden dolayı işten çıkacaklarını belirtti. Fabrikanın içinde dolaşan sendika temsilcisine tüm işçilerden büyük tepki yağdı. İşçiler bu sözleşme taslağının iyileştirilmesi gerektiğini söyledi. Sendika temsilcisi “Beğenmiyorsanız çıkabilirsiniz tazminatınızı alırız. “ dedi.


Ana Sayfaya Dön

İletişim Bilgilerimiz

+90 539 820 13 69

info@media-cast.com

Kemalpaşa, Cumhuriyet Cd. No:74, 41200 İzmit/Kocaeli

Takip Edin

Created by H.B.A